Ολυμπιακός Ζ. – Ολυμπιάδα 3-1: Πλησίασε την τετράδα

Ημερομηνία: 26-11-2018 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιακός Ζαχάρως κέρδισε με 3-1 την Ολυμπιάδα Γουμέρου και μείωσε στον ένα βαθμό την απόσταση από την πρώτη τετράδα. Το α΄ ημίχρονο τελείωσε χωρίς τέρματα και στην επανάληψη η ομάδα του Σταύρου Μεντή έγινε πιο πιεστική και στο 63΄ ο Έλιοτ άνοιξε το σκορ. Στο 76΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχο πέναλτι του Ροδόπουλου αλλά στο 85΄ ο τερματοφύλακας Γιάννης Τσάμπρας  σκόραρε με τον τρόπο που χρόνια τώρα το κάνει, με απευθείας φάουλ κι έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του (2-1). Στο 88’ ο Στροφύλλας, που πέρασε στο ματς στο ημίχρονο, σφράγισε τη νίκη των ερυθρόλευκων.

Ολυμπιακός Ζ.: Τσάμπρας, Γκούσκος, Χριστόπουλος, Κύτταρης, Αλεξανδρόπουλος (71΄Ρουμελιώτης), Μπιμπής (46’ Στροφύλλας), Κουρούβανης (46’ Ρηγόπουλος), Τζέιμς, Έλιοτ (67’ Οικονομίδης), Παπαγεωργίου, Κατσώλης.

Ολυμπιάδα: Φιλιππόπουλος, Ζάνι (70’ Ροδοπουλος Ν.), Αγγελόπουλος Χ., Μπίρμπας, Κολοβάδης, Φωτακόπουλος Ι., Ροδόπουλος Γ., Καλαντζής, Γεωργίου Ν. (88’ Κακαλής), Διαμαντάκος, Κωνσταντόπουλος.