Ολυμπιακός Σαβαλίων-Ολυμπιάδα 4-2: Στο κυνήγι των πλέι-οφ!

Ημερομηνία: 27-01-2020 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων νίκησε 4-2 την Ολυμπιάδα Γουμέρου και διατηρήθηκε στο -4 από την τετράδα. Η Ολυμπιάδα έχει κολλήσει εδώ και καιρό στους 13 βαθμούς.

Στο 14’ ο Θανάσης Αντωνόπουλος έκανε το 1-0 και ο Σταυρούλιας στο 25’ έδωσε αέρα δύο γκολ στην ομάδα του.

Δέκα λεπτά μετά, η Ολυμπιάδα μείωσε σε 2-1 με τον Κολοβάδη, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 55΄, η ομάδα των Λυμπέρη- Λ. Μαρκόπουλου έκανε το 3-1 με αυτογκόλ του Καλαντζή, εντούτοις ο Κωνσταντόπουλος στο 70΄ μείωσε σε 3-2 κι έβαλε ξανά την ομάδα του στη διεκδίκηση θετικού αποτελέσματος. Στο 78΄ όμως ο Σταυρούλιας με το δεύτερο τέρμα του, σφράγισε τη νίκη των ερυθρολεύκων.

Ολυμπιακός: Σούσουρας, Χοτζάι, Μ. Μαρκόπουλος, Τσακοπιάκος, Μπουγονικολός,. Αβραμόπουλος (85΄ Κουμουκέλης), Αντωνόπουλος, Σταυρούλιας (85΄ Πρίφτης), Χ. Μαρκόπουλος, Κολτσίδας (60΄ Νικολόπουλος), Ρούνης (72΄ Κάσσας).

Ολυμπιάδα: Μπουμπουνάς, Μπίρμπας, Φωτακόπουλος, Αγγελόπουλος (30΄ λ.τρ. Κουσκουλιάνος), Τσίμπρης, Καλαντζής, Ν. Ροδόπουλος, Γ. Ροδόπουλος, Κωνσταντόπουλος (80΄ Παυλόπουλος), Στροφύλλας (80΄ Παπανδρέου), Κολοβάδης.