Ολυμπιακός Σαβαλίων-Λ. Αστέρας 4-0: Ξανά στην 3η θέση

Ημερομηνία: 25-02-2019 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων  υπερκέρασε εύκολα  το εμπόδιο του Λ. Αστέρα Σκουροχωρίου με 4-0 και επέστρεψε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Λ. Αστέρας είναι στην 8η θέση. Η ομάδα του Θοδωρή Ανδριόπουλου πέτυχε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Ο Μπούτσι στο 25΄ άνοιξε το σκορ και στο 29΄ ο Σάββας Αντωνόπουλος έγραψε το 2-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στις αρχές της επανάληψης, στο 49΄ και 51΄, ο Μπούτσι πέτυχε άλλα δύο τέρματα, φτάνοντας στο χατ-τρικ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ολυμπιακός Σ.: Κόλλιας, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος, Σαββανίδης, Χοτζάι, Γιαννακόπουλος (80΄ Κουμουκέλης), Θ. Τσακοπιάκος (73΄ Κατσίγιαννος), Κ. Τσακοπιάκος, Αντωνόπουλος (46΄ Γεωργίου), Αβραμόπουλος, Μπούτσι (86΄ Μπορδόκας).

Λ. Αστέρας: Βυθούλκας, Παναγιωτόπουλος (64΄ Μαχαίρας), Τσέλος,  Ξενόφος, Μουγκός, Χριστακόπουλος, Λιαρόπουλος, Νεοφώτιστος (53΄ Σακέλλης), Καραντώνης (61΄ Καββαθάς), Σέφα, Τσιτσιρόπουλος (70΄ Τσούλης).