Ολυμπιακός Σ.-Αστέρας  1-1: Πήρε τον βαθμό στο 92΄ ο Ολυμπιακός

Ημερομηνία: 07-02-2022 | Συντάκτης:

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ντέρμπι του Δήμου Ήλιδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό Σαβαλίων και τον Αστέρα. Ο Αστέρας προηγήθηκε με τον Μπουγονικολό στο 60΄ με κεφαλιά και στο 75΄ ο νεαρός Μπομπής αντίκρισε 2η κίτρινη και αποβλήθηκε. Ο Ολυμπιακός πίεσε και ισοφάρισε στο 92΄ με σουτ του Λιούρη. Ο Αστέρας είχε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον Μπατζακόπουλο να πάρει το ματς (απέκρουσε ο Πλατής), και ο Ολυμπιακός με τον Ανδρέα Ρούνη στο τελευταίο λεπτό,  που πλάσαρε από καλή θέση  άουτ.

Ολυμπιακός Σ.: Πλατής, Τσακοπιάκος, Κολτσίδας, Σαββανίδης (70΄ Ζώντος), Λιούρης, Α. Ρούνης, Β. Παναγιωτόπουλος, Κ. Ρούνης, Ζωγόπουλος (80΄ Μαγκαφάς), Μηλαδόπουλος, Ρ. Μπατζαλής.

Αστέρας: Γαλανόπουλος, Σιούλας, Μπαρδούσης, Μπουγονικολός, Κοτσομύτης (80΄ Τσάλας), Χριστόπουλος, Ζίμπα, Σταυρούλιας, Μπατζακόπουλος, Σάκκος (46΄ Ανουντσιάτα), Μπομπής.