Νόριτς – Μπόρνμουθ: Ντεμπούτο Τζόλη με δύο γκολ και δύο ασίστ σε 75 λεπτά! (vids)

Ημερομηνία: 24-08-2021 | Συντάκτης:
Απίθανα πράγματα! Ο Χρήστος Τζόλης σκόραρε δύο γκολ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ στα 75 πρώτα λεπτά στο ντεμπούτο – όνειρο με τη φανέλα της Νόριτς.

Η Νόριτς υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης (24/8, 21:00) την Μπόρνμουθ για το Λιγκ Καπ Αγγλίας και ντεμπούτο με τα Καναρίνια έκανε ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος αποκτήθηκε την τρέχουσα μεταγραφική περίοδο από τον ΠΑΟΚ.

Στα πρώτα 75 λεπτά της επίσημης πρεμιέρας του με την αγγλική ομάδα σκόραρε δύο γκολ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ. Άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, τροφοδότησε τον Ραπ στο 34ο για το 3-0 των γηπεδούχων και σκόραρε και πάλι στο 66ο για το 5-0. Στο 75′ έδωσε τη δεύτερή του ασίστ για το 6-0 από τον Σάρτζεντ.

Πηγή: gazzetta.gr