Νίκη Τραγανού/Γυναίκες: 5 γκολ στην Κόρινθο, 5η θέση στο πρωτάθλημα-Η τελική βαθμολογία

Ημερομηνία: 18-04-2022 | Συντάκτης:

Με ένα εμφατικό «διπλό» επέστρεψε την Κυριακή από την Κόρινθο η γυναικεία ομάδα της Νίκης Τραγανού, επικρατώντας 5-0 των Αμαζόνων Κορινθίας, για την τελευταία αγωνιστική στον 2ο Όμιλο της Β΄ Εθνικής. Η Νίκη, αν και νεοφώτιστη στην Β΄ Εθνική, στάθηκε αξιοπρεπώς και τερμάτισε στην 5η θέση κοιτάζοντας στα μάτια σχεδόν όλες τις ομάδες, οι οποίες είχαν «προϋπηρεσία» στην κατηγορία.

Όσο για το ματς στην Κόρινθο, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και παίζοντας γρήγορο και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο, έδειξε από την αρχή ποια ομάδα θα είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για την επικράτηση. Μόλις στο 12ο λεπτό η Κωστοπούλου άνοιξε το σκορ με σουτ και στο 35΄ η ίδια παίκτρια διπλασίασε τα τέρματα της Νίκης, με ωραία ενέργεια. Στην επανάληψη η Φεφλέ στο 52΄ και στο 65΄ πέτυχε δύο όμορφα γκολ, με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, γράφοντας το 0-4. Τον χορό των τερμάτων έκλεισε η Μιχοπούλου στο 73΄, με δυνατό σουτ εντός περιοχής, κάνοντας το 0-5.

Η Νίκη Τραγανού συγχαίρει την πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου, Νέες Ατρομήτου, και της εύχεται  καλή πορεία στην Α΄ Εθνική.

Αμαζόνες Κορινθίας-Νίκη Τραγανού  0-5

Εθνικός Καλαμάτας-Νέες Ατρομήτου  2-7

Ίκαρος Πετρωτού-Πήγασος Θριασίου 1-4

Δόξα Πηγαδακίων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων  4-1