Μικτές Ηλείας: Μια ισοπαλία και μία ήττα με Μεσσηνία

Ημερομηνία: 22-01-2020 | Συντάκτης:

Για την 4η αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, οι Μικτές Ηλείας έφεραν σήμερα μια ισοπαλία και μια ήττα κόντρα στη Μεσσηνία, στο Ενωσιακό της Σπιάντζας. Η Κ12 ηττήθηκε 2-3 και η Κ14 έφερε ισοπαλία 1-1 καθώς ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κ12 της Ηλείας προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με πλασέ του Τρυφωνόπουλου και στο 11΄ ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε 1-1. Στο 28΄ ο Σεντεμέντες έκανε το 1-2.

Στο β΄ ημίχρονο η Ηλεία ισοφάρισε 2-2 στο 47΄ με τον Φερεκίδη, αλλά στο 56΄ ο Βαχλιώτης έκανε το 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η Κ14 της Ηλείας είχε δύο δοκάρια με τους Καρακατσάνη και Παπαγεωργίου και στο 61΄ ο Βασιλακόπουλος έκανε το 1-0. Εντούτοις, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων οι Μεσσήνιοι ισοφάρισαν 1-1.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.