Κύπελλο Ηλείας: Πρόκριση για ΠΑΟ Βάρδας στη Ν. Φιγαλεία

Ημερομηνία: 16-02-2022 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε 4-0 στη Ν. Φιγαλεία τον Απόλλωνα και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ηλείας, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον νικητή Πήγασος Πρασίνου-Ολυμπιάδα Γουμέρου. Στο 25΄ ο Βασιλόπουλος έκανε το 0-1 και στο 35΄ ο Π. Πολίτης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος το 0-2. Στο β΄ ημίχρονο, στο 52΄ ο Σταυρόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 0-3 και πέντε λεπτά μετά ο Φερεκίδης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Απόλλων Ν. Φιγαλείας (Α. Ρουμελιώτης): Αποστολόπουλος, Μανιάτης, Βλάχος (35΄ λ.τρ. Π. Τζιούτζιας), Καπλάνης, Ν. Κουτσόπουλος, Δούφας (46΄ Ασημακόπουλος), Γ. Τζιούτζιας (46΄ Τριγάζης), Μπινιώρης, Πλάκας (80΄ Ν. Καπογιάννης), Μπιμπής (80΄ Ζώης), Γεωργιλές.

ΠΑΟ Βάρδας (Χρ. Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Καφεντζής, Πολίτης (55΄ Πυρρής), Σακελλαρόπουλος, Νικολακόπουλος (55΄ Διαμαντόπουλος), Παπασπηλιόπουλος, Τσιρίκος (46΄ Σταυρόπουλος), Φερεκίδης, Κουλούρης (60΄ Παλούμπης), Λαθύρης (46΄ Μπίσα), Βασιλόπουλος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Πέμπτη.