Κύπελλο Ηλείας MARKET IN: Στους «4» Δόξα Ν.Μ. και Αλφειός

Ημερομηνία: 19-02-2020 | Συντάκτης:

Η Δόξα Ν.Μανολάδας νίκησε 3-0 τον Ηλειακό στο Βαρθολομιό και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ηλείας, εκεί όπου θα κοντραριστεί σε διπλούς αγώνες με το νικητή του αγώνα Αίας Γαστούνης– Ολυμπιακός Ζαχάρως. Για την ομάδα του Γιώργου Λαγού σκόραραν στο α΄ ημίχρονο οι Πυρρής, Παπαδάτος και στο β΄ μέρος ο Βασιλόπουλος.

Στον άλλο προημιτελικό, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, ο Αλφειός νίκησε 3-2 στην παράταση τη Νίκη Τραγανού και θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον ΠΑΟ Βάρδας. Ο Αλφειός προηγήθηκε στο 45΄ με τον Καλαντζή και στο 88΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αγριδιώτης. Η Νίκη ισοφάρισε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με απευθείας φάουλ του Γεωργιόπουλου. Στην παράταση και συγκεκριμένα στο 94΄ ο Τριανταφύλλης έκανε το 2-1 και στο 105΄ ο Πρίφτης το 3-1. Στο 117΄ ο Τσαντίλης με πέναλτι, που κέρδισε ο Γεωργιόπουλος, μείωσε σε 3-2.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.