Κρόνος- Σ.Ε.Φ.Α. 68-60: Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα

Ημερομηνία: 07-02-2019 | Συντάκτης:

To Σ.Ε.Φ.Α. ηττήθηκε χθες 68-60 από τον Κρόνο στο Κλειστό των Ροϊτίκων για την 16η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ. Η ομάδα της Ανδραβίδας δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και δεν κατάφερε να διεκδικήσει με αξιώσεις το ροζ φύλλο αγώνα. Ο Κρόνος, όντας εύστοχος στο α΄ δεκάλεπτο (πέτυχε πέντε τρίποντα σε αυτό το διάστημα), προηγήθηκε 25-14 και το ημίχρονο τελείωσε με τους κιτρινόμαυρους να μειώνουν στους 7. Στις αρχές του β΄ ημιχρόνου, το Σ.Ε.Φ.Α. με σερί 5-0, μείωσε στους δύο, αλλά δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στην αντεπίθεσή του και ο Κρόνος ξέφυγε ξανά με εννιά πόντους στο 30΄. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η διαφορά έπεσε μέχρι τους πέντε πόντους τρία λεπτά πριν τη λήξη, σε εκείνο το σημείο ακολούθησαν άστοχες επιθέσεις από πλευράς ηλειακής ομάδας κι έτσι ο Κρόνος δεν απειλήθηκε περαιτέρω κι έφτασε σε μια σχετικά εύκολη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-14, 39-32, 53-44, 68-60.

Κρόνος: Σταθόπουλος, Δραγάζης, Θεοδωρόπουλος 5(1), Στεφανίδης 12(4), Τζιούβελης 16(2), Ζαννίδης 5(1), Μάργελλος 10, Ηλιόπουλος, Τερζής 4, Φραγκούλης 16.

Σ.Ε.Φ.Α: Μασούρας 5, Κορακιανίτης 16(2), Αρβανίτης, Τσιρώνης 6, Καμίλης 2, Τατάνης 9, Κουρής 6, Τόγιας 16(1).