Κόροιβος: Φιλική νίκη επί του Αιόλου

Ημερομηνία: 29-09-2022 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος νίκησε χθες σε φιλικό παιχνίδι τον Αίολο Αγυιάς, ομάδα της Β΄ Εθνικής, με 81-71, στο Κλειστό της Ήλιδας. Το ημίχρονο ήταν 44-39 για την πατρινή ομάδα. Από την ηλειακή ομάδα αγωνίστηκε για λίγα λεπτά στο ξεκίνημα του αγώνα ο Μαστόρος, λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού. Όλοι οι υπόλοιποι παίκτες αγωνίστηκαν κανονικά και στο β΄ ημίχρονο με καλή άμυνα γύρισαν το παιχνίδι κι έφτασαν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 14-24, 39-44, 53-52, 81-71.

Κόροιβος (Δελέγκος): Μίτροβιτς 20, Καραΐσκος 5, Σαλάι, Ιατρίδης 17, Ρουμελιώτης 10, Μαστόρος, Νοέας 2, Καμάρας 18,  Ερμείδης 9.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Πλώτας 15, Βαλαής, Γιαννικόπουλος 5, Μπαλής 4, Θανόπουλος, Παπαφωτίου 18, Λυμπέρης 6, Νιφόρας 10, Γκάτζιος 3, Γοργότσης 2, Κέκερης.

Τέλος, έφτασε χθες αργά το απόγευμα στην Αμαλιάδα το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Κοροίβου, ο Αμερικανός γκαρντ/φόργουορντ Ζουλιέν Λιούις και σήμερα θα κάνει την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα.