Ηλειακός Λ.-Αλφειός 1-3: Διπλό με ανατροπή!

Ημερομηνία: 04-02-2019 | Συντάκτης:

Ο Αλφειός πέτυχε σπουδαίο διπλό στα Λεχαινά (1-3) και μάλιστα με ανατροπή και παραμένει στο κόλπο της τετράδας. Ο Ηλειακός, που έχει κολλήσει στη 13η θέση, προηγήθηκε στο 10’  όταν ο Ράλλης πάσαρε στον Κράγκαρη και αυτός δεν λάθεψε μέσα στην περιοχή. Στο 30΄ ο Δαβουρλής δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά και το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ ο Κωστόπουλος δεν νίκησε στο τετ-α -τετ τον Θεοδωρακόπουλο και στο 65’ ο Κανάνι, από ασίστ του Πεσκλίδη, ισοφάρισε 1-1. Πέντε λεπτά μετά, από σέντρα του Πρίφτη, ο Αγριδιώτης έκανε το 1-2. Και στις καθυστερήσεις ο Πεσκελίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Ηλειακός: Σερέτης, Λ. Κόστα, Β. Κόστα, Στριγάς, Μουσερής, Γκίνης, Κράγκαρης, Κωστόπουλος, Ράλλης, Μπουρούκης, Κουρλός (70’ Χριστοφοράτος).

Αλφειός: Θεοδωρακόπουλος, Πρίφτης, Κανάνι (90’ Τριανταφυλλόπουλος), Μανέτας, Δρογγίτης, Δαβουρλής, Καλαντζής, Κακολύρης (76’ Σεμπέκος), Αγριδιώτης, Πεσκελίδης, Μακρής (57’ Λιαμπότης).