Ίφιτος Πύργου: Επέστρεψε στις νίκες με Σείριο

Ημερομηνία: 26-11-2018 | Συντάκτης:

Επιστροφή στις νίκες για τον Ίφιτο, στον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΗ, που επικράτησε δύσκολα στο κλειστό του Πύργου το απόγευμα της Κυριακής, με 51-46 του δυνατού Σείριου Πατρών. Οι Πυργιώτες μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και βρέθηκαν να προηγούνται με διψήφια διαφορά στο α΄ δεκάλεπτο (20-8), με δυνατή όμως άμυνα και υπό την ανοχή των διαιτητών, οι Πατρινοί με επιμέρους σκορ 5-22 κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (25-30). Στο β΄ ημίχρονο οι ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι» με τον Ίφιτο να είναι πιο ψύχραιμος στις τελευταίες επιθέσεις και να παίρνει μια πολύτιμη νίκη ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Γιώργου Μπεκρή, στην Πάτρα κόντρα στον Ιωνικό.

Τα δεκάλεπτα: 20-8, 25-30, 41-37, 51-46.

Ίφιτος (Μπεκρής): Νικολόπουλος 5, Βακαλόπουλος, Δημήτρουλας 1, Μπεκρής 21(1), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος Α. 2, Μπακόπουλος 3, Ντεβενέζος 11, Αναγνώπουλος 8, Γεωργόπουλος, Τσεκούρας.

Σείριος (Κρίθης): Στεργίου 5, Μυλωνάς 2, Μωισίδης 2, Μπέρτσος 1, Λυκούδης 3(1), Μαρκόπουλος 2, Κιάφας 8(2), Φωστέρης, Λαυτσίδης 7, Παπανικολάου 14(3), Σινεγάλιας 2, Κολευρης.