Γ.Ε.Π. Ηρακλής-Σείριος 53-57: Ήττα στις λεπτομέρειες

Ημερομηνία: 21-02-2019 | Συντάκτης:

Με ήττα συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΚΑΗ η Γ.Ε.Π. Ηρακλής, από τον Σείριο Πατρών, στο Κλειστό του Καράτουλα, με σκορ 53-57. Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, το νεανικό συγκρότημα του Τάσου Σκίπη πραγματοποίησε εξαιρετικό ξεκίνημα και βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με διψήφια διαφορά πόντων (32-22). Το γ΄ δεκάλεπτο όμως αποδείχθηκε καταστροφικό, με την ομάδα μας να σημειώνει μόλις 4 πόντους (36-42), γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα, παρά τη μεγάλη προσπάθεια που πραγματοποίησαν οι Πυργιώτες στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τη Γ.Ε.Π. Ηρακλής την προσεχή Κυριακή και ώρα 20:00, οπότε θα φιλοξενηθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ροϊτίκων από τον Ιωνικό Πατρών, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 14-9, 32-22, 36-42, 53-57.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής (Σκίπης): Καραμάνης 3, Διαμαντόπουλος 2, Κοντάκας, Ντούζας 17(2), Τοπιντζής 11(1), Παπαδόπουλος Ν. 3, Παπαδόπουλος Χ., Χαϊκάλης, Λουκίσας 7(1), Μπότσας 7(1), Σκαλτσάς Γ. 3(1).

Α.Ο. Σείριος (Κρίθης): Στεργίου, Δελαπόρτας 1, Φατούρος 2, Μπέρτσος, Λυκούδης 2, Μαρκόπουλος, Κιάφας 9(2), Φωστέρης 6, Μυλωνάς 11, Παπανικολάου 13(1), Σινεγαλιάς 9, Μωυσίδης 4.