ΓΕ.Λ. Γαστούνης: Νέα νίκη-πρόκριση επί του ΓΕ.Λ. Αγρινίου

Ημερομηνία: 10-05-2022 | Συντάκτης:

Το ΓΕ.Λ. Γαστούνης νίκησε σήμερα και το ΓΕ.Λ. Αγρινίου με σκορ 4-2 για την Γ΄ Φάση του Πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου και συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του. Την Παρασκευή θα παίξει εκτός έδρας με τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στον Πρωταθλητή Ζακύνθου και πρωταθλητή Μεσσηνίας.

Το ΓΕ.Λ. Γαστούνης μπήκε δυνατά και καθάρισε το ματς από το πρώτο 25λεπτο! Προηγήθηκε στο 10΄ με υποδειγματικό πλασέ του Παπασωτηρίου λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και στο 18΄ ο Δουλαβέρης με κεφαλιά από σέντρα του Μουτσάι έκανε το 2-0. Στο 25΄ ο Μουτσάι από μπαλιά του Δουλαβέρη έγραψε το 3-0. Το ΓΕ.Λ. Αγρινίου μείωσε σε 3-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 89΄ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-2, αλλά στην επόμενη φάση ο Παπασωτηρίου διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΓΕ.Λ. Γαστούνης: Μ. Μαργαρίτης, Καρίνας, Σαλίου, Τσαγρής (45΄ λ.τρ. Αντριάν), Ν. Μαργαρίτης, Κρίκος, Τσέλα, Φριντζήλας, Μουτσάι, Παπασωτηρίου, Δουλαβέρης.