Γ΄ Εθνική: Νίκη ο ΠΑΟΒ, ισοπαλία το Τραγανό, ήττες Πανηλειακός, Αστέρας-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 17-02-2019 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε και τον Παναιγιάλειο με 2-1 και είναι πλέον στο +7 από τον τέταρτο Παλληνιακό. Το 1-0 έκανε ο Μικελάτος στο 8΄, ισοφάρισε ο Παναιγιάλειος στο 89΄ με τον Πανάρετο και στις καθυστερήσεις ο Μικελάτος με πέναλτι χάρισε το τρίποντο στους πράσινους.

Ο Πανηλειακός ηττήθηκε 0-1 από τον Διαγόρα Βραχνεΐκων στον Πύργο, με ένα γκολ του Παπαδόπουλου μόλις στο 9ο λεπτό. Οι ερυθρόλευκοι πίεσαν πολύ στην επανάληψη και στο 79΄ είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Αρβανίτη.

Η Νίκη Τραγανού απέσπασε πολύτιμο βαθμό στη Ραφήνα κόντρα στη Θύελλα (0-0), αλλά μετά τη νίκη του Αχαρναϊκού στην Αμαλιάδα (0-4), είναι εντός της επικίνδυνης ζώνης.