Γ΄ Εθνική: Νίκη για Διαγόρα Βραχνεΐκων

Ημερομηνία: 10-01-2019 | Συντάκτης:

Ολοκληρώθηκε χθες η 13η αγωνιστική στον 6ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής, με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων να κερδίζει 3-0 στα Βραχνέικα το Φοίβο Κρεμαστής. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς τέρματα. Στα τελευταία λεπτά ο Διαγόρας πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες και τελικά στο 79΄  άνοιξε το σκορ με τον Γιώργο Παπαδόπουλο. Στο 93΄ ο πρώην παίκτης του Πανηλειακού, Διονύσης Καταβάτης έκανε το 2-0 με μακρινό σουτ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 95΄ με πέναλτι ο Τσιριγώτης.

Διαγόρας Βρ.: Μπαμπούνης, Ρουγκάλας, Γκέγκα, Λίπι, Τρίγκας, Τριανταφυλλόπουλος (61΄ Καταβάτης), Παπαδόπουλος, Τσιριγώτης, Γεργαντόπουλος, Σχοινάκης, Μαρίζι.

Φοίβος: Μιχαλάκης, Ταφάνι, Νικήτας, Παπασταμάτης, Τερζίου, Γαργάλης (40΄ λ.τρ. Λαός), Καραγεωργίου, Τζελάι, Μπανουσάι (60΄ Χατζησάββας), Αρφαράς, Στελλάς (75΄ Πατσίλης).