Γ΄ Εθνική: Ήττα με ανατροπή για τον Αίαντα-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 28-04-2021 | Συντάκτης:

Ο Αίας Γαστούνης έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνος πρώτος στην κορυφή του 9ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής, καθώς ηττήθηκε σήμερα από τον Α.Ο. Διαβολιτσίου με 1-2 στη Γαστούνη, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής.

Μάλιστα, βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο, με γκολ του Κουλούρη στο 40΄, ύστερα από μπαλιά του Δούλου. Στην επανάληψη και σε διάστημα δύο λεπτών η μεσσηνιακή ομάδα έκανε την ανατροπή, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουλάκου στο 75΄ και γκολ του Μουλιάτου στο 77΄. Έτσι, ο Αίας παρέμεινε στη 2η θέση, δύο βαθμούς πίσω από τη Ζάκυνθο και σε ισοβαθμία με Ναυπακτιακό και Παναιγιάλειο.

Αίας: Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος, Βασιλικόπουλος, Βατσής, Μπαρδούσης (86΄ Καλογερόπουλος), Τσακοπιάκος, Σταθάτος (70΄ Παπαχριστόπουλος), Δούλος (86΄ Βράπι), Κουλούρης, Γεωργιόπουλος (68΄ Βλαχόπουλος), Κάρδαρης.

Διαβολίτσι: Καπατσώρης, Γκελγκέρια, Σίνος (46΄ Τσουλάκος), Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Τσάτσος, Μουλιάτος, Πάγια (84΄ Μπάλκας), Τσουκαλάς (70΄ Αθανασόπουλος), Αντεμάι (46΄ Ντα Σίλβα-90΄ λ.τρ. Βλάχος).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.