Γ΄ Εθνική: Ισοπαλίες για ΠΑΟΒ, Αίαντα – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 25-04-2021 | Συντάκτης:

Τόσο ο ΠΑΟ Βάρδας όσο και ο Αίαντας Γαστούνης έφεραν ισοπαλία με Ζάκυνθο και Τσιλιβή αντίστοιχα, για την 7η αγωνιστική στον 9ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Ο ΠΑΟΒ ήρθε 1-1 με την πρωτοπόρο Ζάκυνθο στο «Γρ. Καλάκος», μετά από καλή εμφάνιση. Οι νησιώτες προηγήθηκαν στο 24΄ με πλασέ του Άγγλου επιθετικού Σαούλ Κάμερον και οι Ηλείοι ισοφάρισαν στο 32΄ με σουτ του Λαθύρη από δεξιά μέσα στην περιοχή, ύστερα από ασίστ του Δημήτρη Μικελάτου.

Ο Αίας έφερε 2-2 στη Ζάκυνθο με αντίπαλο το Τσιλιβή. O Ηλίας Κουλούρης έκανε το 0-1, αλλά μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ με τους Αγγελίδη, Σαμπανέι και το 2-1 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Το 2-2 σημείωσε ο Μπαρδούσης στο 65΄ για την ηλειακή ομάδα.

Τσιλιβή 3-12 2

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αίας-Διαβολίτσι (28/4), Εθνικός Σκ.-Διαγόρας (28/4), Διαβολίτσι-Εθνικός Σκ. (5/5).