Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία 4-4 στο ηλειακό ντέρμπι-«Χ» στο Αίγιο η Νίκη

Ημερομηνία: 27-01-2019 | Συντάκτης:

ΠΑΟ Βάρδας και Πανηλειακός έφεραν ισοπαλία 4-4 στο ηλειακό ντέρμπι στο «Γρ. Καλάκος».

Μόλις στο 7΄ ο Ντόμας από κοντά άνοιξε το σκορ, αλλά στο 9΄ ο Νικολακόπουλος σούταρε, απέκρουσε ο Λαδάς και ο Μπαρμπαρούσης από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 35΄ έγινε το 1-2. Ο Σταθάτος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του ΠΑΟΒ και με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά μετά, όμως, οι πράσινοι ισοφάρισαν 2-2. Ο Μπούνας έστρωσε στον Θανάση Νικολόπουλο ο οποίος με κοντινό πλασέ, σκόραρε.

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 47΄ ο ΠΑΟΒ πήρε για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ (3-2). Ο Μπούνας έβγαλε ασίστ με το κεφάλι στο Μικελάτο που πλάσαρε εύστοχα από κοντά. Και στο 58΄ έγινε το 4-2. Ντόμας και Μικελάτος συνδυάστηκαν ωραία, ο Ντόμας γύρισε στο Γούρμο, που από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Κυρίτση. Στο 66΄ ο Σταθάτος εκτέλεσε φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Αρβανίτης πάσαρε με τον κεφάλι στον Μπαρμπαρούση και αυτός με κεφαλιά μείωσε σε 4-3. Και στο 89΄ ο Χατζηστάμου εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπαρμπαρούσης με κεφαλιά ισοφάρισε 4-4, που ήταν και το τελικό σκορ!

Παναιγιάλειος- Νίκη Τραγανού 0-0

Η Νίκη Τραγανού πήρε πολύτιμο βαθμό στο Αίγιο κόντρα στον Παναιγιάλειο, στο ντεμπούτο του Ηλία Φωτόπουλου στον πάγκο και παρέμεινε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και μάλιστα στο +3 πλέον από Αχαρναϊκό και Πανμοβριακό.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ από τους δύο αγώνες στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.

Αστέρας Αμαλ.-Φοίβος 0-2

Ιάλυσος- Διαγόρας Ρόδου 0-0

ΠΑΟ Βάρδας -Πανηλειακός 4-4

Αχαρναϊκός-Διαγόρας Βραχν. 0-0

Παλληνιακός -Θύελλα Ραφήνας 1-1

Ρεπό: Πανμοβριακός