Γ΄ Εθνική: Πεντάσφαιρος ο Αίας, συντριβή Πανηλειακού-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 08-02-2023 | Συντάκτης:

Ο Αίας ήταν καταιγιστικός με αντίπαλο το Διαβολίτσι και επικράτησε 5-0 στη Γαστούνη για την 13η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Το 1-0 έκανε ο Παπαχριστόπουλος με κεφαλιά στο 20΄ και το 2-0 ο Σταθάτος στο 45΄ με σουτ έξω από την περιοχή. Το 3-0 πέτυχε ξανά ο Παπαχριστόπουλος στο 75΄ και τα άλλα δύο γκολ στο 87΄ και στο 90΄ ο Τσιρίκος και ο Σταθάτος, αντίστοιχα.

Ο Πανηλειακός συνετρίβη στο Κρανίδι από την Ερμιονίδα με σκορ 6-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26΄ με τον Τρέσα, ο Καλομοίρης απάντησε άμεσα (στο 28΄), αλλά το σκορ ημιχρόνου ήταν 3-1 με δυο γκολ του Τσόφλιου στο 32΄ και 40΄.

Στην επανάληψη, η Ερμιονίδα πέτυχε 3 γκολ σε 5 λεπτά με τους Τριμπόνια, Φερεκίδη και Τρέσα στο 54΄, 57΄ και 59΄ (6-1) αντίστοχα και ο Πανηλειακός μείωσε στο τελικό 6-3 με άλλα δύο γκολ του Καλομοίρη στο 70΄ και 85΄.

Πανγυθεατικός (9-29) 4

*Εκκρεμούν οι αγώνες Πανιώνιος-Αιολικός (9/2) και Ιάλυσος-Α.Ο. Πυλίου Κω (15/2).