Γ΄ Εθνική: Ήττα του Πανηλειακού στις καθυστερήσεις-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 04-02-2023 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός ισοφάρισε στο 93΄ τον Φοίνικα Ν. Επιδαύρου, ωστόσο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων υπέπεσε σε δεύτερο πέναλτι στο ματς και ηττήθηκε 2-1, για την 12η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 55΄ με εύστοχο πέναλτι του Γεωργίου και ο νεοαποκτηθείς Πολωνός σέντερ φορ Πολ Κριστάν ισοφάρισε στο 93΄ με ψύχραιμο πλασέ από αριστερά.

Στο 5ο λεπτό όμως ο Φοίνικας κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, στο οποίο επίσης ευστόχησε με τον Κάπλατζη κι έτσι χάθηκαν άλλοι δύο βαθμοί φέτος στις καθυστερήσεις.

Πανηλειακός: Καρακίτσος, Λούσκος, Γαλανόπουλος, Κασμερίδης, Δ. Τσίγκρηλας, Δημάκης (70΄ Ράιαν Γκουλ), Μπάλλας, Π. Τσίγκρηλας (60΄ Ντοματάς), Καλομοίρης (60΄ Ζαχί), Αλ Μπασάμ, Αράπι (46΄Αλμπάνης-75΄λ.τρ. Κριστάν).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Αίας Γαστούνης-Α.Ε. Μυκόνου 0-3

Α.Ο. Πυλίου Κω-Πανιώνιος 0-0

Πάτραι-Ιάλυσος 1-1

Φοίνικας Ν. Επιδαύρου-Πανηλειακός 2-1

Αιολικός-Ερμιονίδα 3-0

Ρόδος-Πανγυθεατικός 3-0

Διαβολίτσι-Παναργειακός 1-3