Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία ο ΠΑΟΒ, ήττα ο Αίας-Υποβιβάστηκαν τα Βραχνέικα- Η τελική βαθμολογία

Ημερομηνία: 03-04-2022 | Συντάκτης:

Για την τελευταία αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, ο ΠΑΟΒ έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Ναυπακτιακό στο «Γρ. Καλάκος». Η ομάδα της Ναυπάκτου προηγήθηκε στο 12΄ με τον Ρουμπάτο και η ηλειακή ομάδα ισοφάρισε στο 85΄ με πέναλτι του Περικλή Πολίτη, το οποίο κέρδισε ο Λιόσης.

Ο Αίας, που παρατάχθηκε χωρίς τον πρώτο σκόρερ του, Γιώργο Παπαχριστόπουλο, λόγω τραυματισμού, προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Νίκο Καράμπελα, αλλά ηττήθηκε στη Λευκάδα από τον Τηλυκράτη με 4-1. Οι νησιώτες ισοφάρισαν στο 40΄ με τον Γκέτσι και σε διάστημα 3 λεπτών στο β΄ ημίχρονο, στο 64΄ και 67΄, σκόραραν άλλες δύο φορές με τους Σιμόνι, Γκέτσι κι έφτασαν στo 3-1. Στα τελευταία λεπτά, η ομάδα της Λευκάδας πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Αζούδη, για το τελικό 4-1.

Υποβιβάστηκε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, που ηττήθηκε 2-1 στον Μελιγαλά από το Διαβολίτσι, ενώ ο Παναγρινιακός κέρδισε στο Αίγιο τον Παναιγιάλειο με 2-0.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.