Γ΄ Εθνική Γυναικών: Πρώτη νίκη για τον Αγ. Δημήτριο Πουρναρίου

Ημερομηνία: 10-01-2023 | Συντάκτης:

Για την 2η αγωνιστική στον 7ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών, ο Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου πέτυχε την Κυριακή την πρώτη του νίκη, με σκορ 7-0 επί της έτερης ηλειακής ομάδας του ομίλου, των Πριγκίπων Λεχαινών, στο γήπεδο Κουρτεσίου.

Το σκορ ημιχρόνου ήταν 4-0 για τα κορίτσια του Τάκη Νικολακόπουλου, με την 13χρονη Ιωάννα Παναγοπούλου να πετυχαίνει και τα 4 γκολ! Στο β΄ ημίχρονο ο Αγ. Δημήτριος σκόραρε άλλες τρεις φορές με τις 14χρονες Δήμητρα Νικολακόπουλου (κόρη του προπονητή Τάκη Νικολακόπουλου), Βασιλική Μπούσδα και Αντωνία Κουή. Με αυτή τη νίκη, ο Αγ. Δημήτριος ανέβηκε στην 1η θέση της βαθμολογίας σε ισοβαθμία με τους Λύκους Αιγιαλείας και στόχος είναι η άνοδος στην Β΄ Εθνική (ανεβαίνει η πρώτη ομάδα της βαθμολογίας). Αξίζει να σημειωθεί ότι ο σύλλογος, ο οποίος κάνει προπονήσεις στα γήπεδα Πελοπίου και Πλατάνου, καλεί όποια κοπέλα επιθυμεί να ενταχθεί στην ομάδα.