Γ΄ Εθνική: Προβάδισμα τίτλου για Παναχαϊκή-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 27-02-2022 | Συντάκτης:

Η Παναχαϊκή νίκησε το Σάββατο τον Ναυπακτιακό Αστέρα στη Ναύπακτο με σκορ 1-0 στο εξ αναβολής παιχνίδι του 4ου Ομίλου και πλέον είναι στο +5 από τον δεύτερο Τηλυκράτη Λευκάδας, στη μάχη του τίτλου. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου σκόραρε στο 16ο λεπτό με τον Βαγγέλη Αλεξόπουλο ύστερα από ασίστ του Μπουρλάκη. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α΄ ημιχρόνου, ο Κέρι είχε δοκάρι. Στην επανάληψη, ο Ναυπακτιακός πίεσε για την ισοφάριση αλλά ο Δημήτρης Μαχαίρας στο 65΄ και ο Καψάσκης στο 89΄ δεν κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα.

Ναυπακτιακός (Ι. Nταλακούρας): Μένιος, Αργυρόπουλος (79΄ Πατρώνης), Μπάτσης, Ναουμίδης, Λίτσος (63΄ Καζανάς), Μαχαίρας, Κοντογιάννης, Γιαννόπουλος, Βουκομάνοβιτς, Σαμπατάκος (63΄ Καψάσκης), Νιφορόπουλος.

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Λιποράσε, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Μπουρλάκης, Καρακλάιτς (74΄ Χαντί), Κέρι (83΄ Κυβελίδης), Αλεξόπουλος (92΄ Γούλας).