Γ΄ Εθνική: Ο Αίας με Παπαχριστόπουλο 2-0 το Σκουλικάδο -Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 16-01-2022 | Συντάκτης:

Ο Αίας νίκησε 2-0 τον Εθνικό Σκουλικάδου στην Γαστούνη για την 14η αγωνιστική στον 4ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής και επέστρεψε στις νίκες μετά τις δύο διαδοχικές ήττες προ της διακοπής, από ΠΑΟ Βάρδας εντός και Διαβολίτσι εκτός. Οι ερυθρόλευκοι παρέμειναν στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, μετά τα σημερινά αποτελέσματα.

Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλου ο Γιώργος Παπαχριστόπουλος, που έπαιξε και σε αυτό το ματς σέντερ-φορ και δικαίωσε το τεχνικό τιμ που τον εμπιστεύεται σε αυτή την θέση, σκοράροντας και τα δύο γκολ της ομάδας του. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Στανής έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Παπαχριστόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Και στο 80΄ ο υψηλόσωμος Ηλείος ποδοσφαιριστής με πλασέ, αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Λιβέρη στο 88΄ και του Δούλου στις καθυστερήσεις.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Αίας Γαστούνης-Εθνικός Σκουλ. 2-0

Τηλυκράτης-Διαγόρας Βραχν. 1-0

Παναιγιάλειος-Αναγέννηση Άρτας 0-0

Διαβολίτσι-Ναυπακτιακός 1-0

ΠΑΟ Βάρδας-Αμβρακικός 3-0 α.α.

Παναχαϊκή- Αχέρων Καναλακίου αναβλήθηκε λόγω 7 κρουσμάτων covid-19  στον Αχέροντα

Αμβρακικός — —

* Εκκρεμεί ο αγώνας Διαβολίτσι -Εθνικός Σκ. (26/1) και Παναχαϊκή- Αχέρων Καναλακίου.

**Ο Αμβρακικός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.