Γ΄ Εθνική: Νίκη ο Αίας, ήττα ο ΠΑΟΒ-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 05-12-2021 | Συντάκτης:

Για την 9η αγωνιστική στον 4ο Όμιλο της Γ΄ Εθνική, ο Αίας νίκησε 2-0 την Αναγέννηση Άρτας στη Γαστούνη και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία (4η θέση). Το 1-0 πέτυχε ο Σταθάτος στο 36΄ ύστερα από ασίστ του Δούλου, ο οποίος στο 90΄ σφράγισε τη νίκη του «Άγιαξ». Ο γκολκίπερ του Αίαντα, Γιώργος Λαδάς, στο 70΄ απέκρουσε πέναλτι του Παπαρούνη, κρατώντας το 1-0 για την ομάδα του.

Ο ΠΑΟ Βάρδας ηττήθηκε 1-0 στο Μελιγαλά από τον Α.Ο. Διαβολιτσίου με γκολ που δέχτηκε μόλις στο 5ο λεπτό. Οι «πράσινοι» είχαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με Σάκη Πλαστουργό στο α΄ ημίχρονο και δύο με τον Μπίσα στο β΄ μέρος. Στο 70΄ η μεσσηνιακή ομάδα έμεινε με 10 παίκτες, αλλά ο ΠΑΟΒ δεν κατάφερε να σκοράρει και να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.

Αμβρακικός — —

* Εκκρεμούν οι αγώνες Εθνικός Σκ.-Ναυπακτιακός, Παναιγιάλειος-Τηλυκράτης για την 5η αγωνιστική (8/12).

**Ρεπό έχουν κάνει Παναγρινιακός, Αναγέννηση, Αχέρων, ΠΑΟ Βάρδας, Διαβολίτσι, Τηλυκράτης, Αίας, Διαγόρας, Ναυπακτιακός.

***Ο Αμβρακικός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.