Γ΄ Εθνική: Νίκη ο Αίας, ήττα ο ΠΑΟΒ – Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 21-11-2021 | Συντάκτης:

Για την 6η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, ο Αίας Γαστούνης με γκολ του Ριτσούλι στο 72΄ νίκησε 1-0 τον Παναιγιαλειο και έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Αλέξη Γαβριλοπουλου ήταν καλύτερη και παρότι στο 55΄ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Κατελούζου, έφτασε στο γκολ από μια στημένη μπάλα (προήλθε από εκτέλεση φάουλ του Φονσέκα και κεφαλιά του Βατσή, πριν η μπάλα φτάσει στον Ριτσούλι, που από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα). Ο Αίας στο α΄ ημίχρονο είχε και δοκάρι με τον Σταθάτο.

Ο ΠΑΟΒ ηττήθηκε 1-0 στην Άρτα από την Αναγέννηση. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Ντε Μόρα στο 6ο λεπτό και από κει και πέρα ο ΠΑΟΒ έχασε σωρεία ευκαιριών να ισοφαρίσει! Στις καθυστερήσεις η Αναγέννηση είχε δοκάρι με τον Σκανδάλη.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Αμβρακικός — —

* Εκκρεμούν οι αγώνες Διαγόρας Βρ.- Ναυπακτιακός και Παναιγιάλειος-Διαβολίτσι, για την 4η αγωνιστική και Εθνικός Σκ.-Ναυπακτιακός, Παναιγιάλειος-Τηλυκράτης για την 5η.

**Ρεπό έχουν κάνει Παναγριανιακός, Αναγέννηση, Αχέρων, ΠΑΟ Βάρδας, Διαβολίτσι, Τηλυκράτης.

***Ο Αμβρακικός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.