Φιλική νίκη του ΠΑΟΒ επί του Ξενοφώντα

Ημερομηνία: 09-10-2021 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε 4-1 τον Ξενοφώντα σε φιλικό ματς στο Κουρτέσι. Η ομάδα του Χρήστου Παρασκευόπουλου, που δεν είχε σε άλλο ένα ματς τους τραυματίες Μαυρόπουλο, Τσιρίκο, Βασιλόπουλο και Ταρνάρη σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο 20λεπτο και έφτασε εύκολα στην επικράτηση. Ο υπό μεταγραφή Θανάσης Μπίσα (απομένει να έρθει το δελτίο του), σκόραρε σε δεύτερο διαδοχικό φιλικό, ανοίγοντας το σκορ στο 7ο λεπτό. Τα άλλα δύο γκολ στο α΄ μέρος πέτυχε ο Πυρρής. Στο β΄ ημίχρονο ο Σακελλαρόπουλος έκανε το 4-0 για να μειώσει ο Τσίτσος με πέναλτι λίγα λεπτά πριν τη λήξη, πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Για τον Ξενοφώντα, που ισορρόπησε στο β΄ μέρος, δεν αγωνίστηκαν οι Πάρης Κωνσταντόπουλος, Κουτσογιαννάκης και Αναμουρλίδης.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.