Φιλικά ματς: Νίκη για ΠΑΟΒ, ήττα για Αίαντα

Ημερομηνία: 04-09-2021 | Συντάκτης:

Σε φιλικά παιχνίδια, σήμερα, των ηλειακών ομάδων της Γ΄ Εθνικής, ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε 5-0 στο Κουρτέσι την ομάδα του Ντέγιαν Μιλοσέσκι που απαρτίζεται από πολλούς καλούς Ηλείους ποδοσφαιριστές και η οποία προπονείται και δίνει φιλικά παιχνίδια με ομάδες εντός και εκτός νομού. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 1-0 με γκολ του Φερεκίδη, ενώ για την ομάδα του Χρήστου Παρασκευόπουλου σκόραραν στο β΄ μέρος ξανά ο Φερεκίδης και οι Σάκης Πλαστουργός, Πυρρής και ο νεαρός Χρήστος Διαμαντόπουλος, που προέρχεται από την Ακαδημία του ΠΑΟΒ.

Ο Αίας Γαστούνης στο δεύτερο φιλικό του παιχνίδι, ηττήθηκε 2-0 στη Γαστούνη από τον Διαγόρα Βραχνεΐκων, δεχόμενος τα γκολ στα μέσα του α΄ ημιχρόνου από λάθος της άμυνας και στο τελευταίο δεκάλεπτο με σουτ έξω από την περιοχή. Για την ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλου, δεν αγωνίστηκαν ξανά οι Τσακοπιάκος, Ρίλντι, που προέρχονταν από τραυματισμό και προφυλάχτηκαν, ο επίσης τραυματίας Μπουρδέκας και ο γκολκίπερ Μούζος, αλλά και ο Κάρδαρης που εντός των ημερών θα μεταγραφεί σε ομάδα ανώτερης κατηγορίας. Στο 25΄ τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε και ο Παπαχριστόπουλος.