Μπαράζ Πρωταθλητών ΕΠΣ: Με Τζανέτο ο Πανηλειακός «καθάρισε» το Ληξούρι-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 15-05-2022 | Συντάκτης:

Για την 3η αγωνιστική στον 5ο όμιλο των μπαράζ Πρωταθλητών ΕΠΣ, ο Πανηλειακός με ένα εκπληκτικό απευθείας κόρνερ του Σάκη Τζανέτου στο 34ο λεπτό, νίκησε 1-0 τον Παλληξουριακό στο Στάδιο Πύργου και ισοβαθμεί πλέον στην κορυφή του ομίλου (στους 7 βαθμούς) με το Πάτραι, που έφερε ισοπαλία στην Καλαμάτα με τον Πανθουριακό. Το ματς στον Πύργο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τον Πανηλειακό να είναι εμφανώς καλύτερος στο α΄ ημίχρονο, όπου πέρα από το γκολ είχε κι άλλες δύο καλές φάσεις να σκοράρει με Κακόγιαννο και Τζανέτο στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο β΄ μέρος, οι «ερυθρόλευκοι» υπό την πίεση να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ, δεν απέδωσαν το ίδιο καλά, αλλά δεν απειλήθηκαν κιόλας.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Γαλανόπουλος, Κανάνι, Δ. Τσίγκρηλας, Κολόκας, Μπάλλας, Γκρίλλας, Τζανέτος, Π. Τσίγκρηλας (61′ Τσαγκάρης-90+′ Μάζης), Έλιοτ, Κακόγιαννος (80′ Μπατζακόπουλος).

Παλληξουριακός: Μπραντ, Πολυδωράτος, Νεστερένκο, Φράγκος, Λυκούδης (65′ Λουλούδας) Κουκουβίνος (78′ Πολλάκης), Γασπαρής, Μπράτι, Αντεντέγι (46′ Ακριστινέι), Καράι, Χατζιάι (86′ Μαρκάτος).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Πανηλειακός-Παλληξουριακός  1-0
Πανθουριακός-ΑΠΣ Πάτραι  1-1

Πανθυρεατικός-Πανγυθεατικός  0-0
Ρεπό: Τσιλιβή