Αστέρας-Ηλειακός Βαρθολομιού 1-2: Νίκη παραμονής στην Αμαλιάδα!

Ημερομηνία: 13-01-2020 | Συντάκτης:

Ο Ηλειακός Βαρθολομιού εκμεταλλεύτηκε την αποχώρηση των τριών ξένων και καλύτερων παικτών του Αστέρα, Φερνάντεζ, Ντίαζ και Έλιοτ και πήρε μεγάλη νίκη στην Αμαλιάδα με σκορ 1-2.

Στο 31΄ ο Σάκης Τσουκαλάς  έκανε με δυνατό σουτ το 0 – 1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο Αστέρας πίεσε στην επανάληψη και στο 56΄ ισοφάρισε με σουτ του Μουρούτη. Στο 81΄ η ομάδα του Μιχάλη Καλαρίτη έφτασε στο νικητήριο γκολ, με κοντινό πλασέ του Ρονάλντο Σίμα.

Αστέρας: Σταθόπουλος, Ντάβαρης Ι., Παρμάκης (51΄ Καρακίτσος), Σιούλας, Γιαννόπουλος, Χριστόπουλος Α., Ζωγόπουλος, Καραγιάννης, Μουρούτης, Ζαφειρόπουλος, Γαλάνης (89΄ Χριστόπουλος Γ.).

Ηλειακός Β.: Βύτανος, Μαργαρώνης Α., Μαργαρώνης Σπ., Χατζηγιάννης, Πανόπουλος, Τσουκαλάς Δ., Κότσιφας, Σίμα (85΄ Κορκός), Ραυτόπουλος, Τσουκαλάς Π., Τσιράκης (46΄ Ράπτης – 61΄ Λόξας).