Αρίων Αμαλιάδας/Κολύμβηση: Μεγάλες επιτυχίες και 7 μετάλλια στο Κύπελλο Χριστουγέννων

Ημερομηνία: 14-12-2022 | Συντάκτης:

Με μεγάλες επιτυχίες κλείνει το 2022 για τους αθλητές του Αρίωνα Αμαλιάδας στο Κύπελλο Χριστουγέννων που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο 10 και 11 Δεκεμβρίου από την Ν.Ε. Πατρών.
Ο Αρίων κατέκτησε 7 μετάλλια με συγκλονιστική προσπάθεια των αθλητών του, με διακρίσεις, με βελτίωση ατομικών ρεκόρ και κατάταξη επιδόσεων σε υψηλό επίπεδο πανελληνίως. Συμμετείχαν 600 αθλητές από 60 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα.

Ο Ανδρέας Τσουκαλάς κατέκτησε την 1η θέση στο ύπτιο. Στα πρόσθια η Βασιλική Ράλλη κατέκτησε 2η και 3η θέση στα αγωνίσματά της, η Νεφέλη Κατσαντώνη 2η, ο Χάρης Ράλλης 2ος και 4ος, ο Νίκος Γιαννόπουλος 3ος και 4ος, ο Κωνσταντίνος Ευαγγελίου 2ος, η Φαίη Κωστοπούλου 7η, ο Πέτρος Σόλας 8ος, η Νεφέλη Κούρτη 9η, ο Γιώργος Αστερής 9ος και ο Νίκος Κουτσαύτης 10ος. Στα ύπτια η Χριστιάννα Θανοπούλου και ο Άγγελος Τσουκαλάς 12οι. Ο προπονητής των αθλητών κ. Γιάννης Βυθούλκας και το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρουν όλους τους αθλητές.