Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ: Ο Λ. Αστέρας πήρε το ντέρμπι

Ημερομηνία: 08-11-2021 | Συντάκτης:

Ο Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου ήταν ο νικητής του ντέρμπι της πρεμιέρας της Α2, με αντίπαλο τον Ατρόμητο Βαρβάσαινας, το απόγευμα του Σαββάτου, με σκορ 1-0. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο παίκτης-προπονητής Νίκος Σταματελάτος στο 51΄, με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νικολόπουλου. Στο 64΄ η ομάδα του Σκουροχωρίου, που ήταν καλύτερη στο β΄ ημίχρονο, είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Παπαγεωργίου. Ο Ατρόμητος είχε αρκετές φάσεις να προηγηθεί στο α΄ ημίχρονο, με τους Λούσκο, Νιώτη και Μακρή.

Λ. Αστέρας: Παππάς, Μουγκός, Παναγιωτόπουλος (68΄ Δ. Σταματελάτος), Νικολόπουλος, Βασιλακόπουλος, Παπαγεωργίου, Γιωργάκης (62΄ Μαχαίρας), Σπηλιωτόπουλος, Καββαθάς, Σέφα, Ν.Σταματελάτος.

Ατρόμητος Β.: Σίμο, Νικολόπουλος (83΄ Χηνοφώτης), Φώτης, Μπελόκας, Πικέας, Αντύπας (55΄ Σταθόπουλος), Μπαλάφας, Αθανασόπουλος (75΄ Ζωγόπουλος), Νιώτης (55΄ Ντεβενέζος), Λούσκος (83΄ Αγγελόπουλος) , Μακρής.