Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ: «Διπλό» με ανατροπή ο Διγενής

Ημερομηνία: 08-03-2022 | Συντάκτης:

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της Α2 Κατηγορίας, ο Διγενής Χαριάς νίκησε την Κυριακή 3-1 στο Γεράκι τον ενισχυμένο μεταγραφικά Εθνικό και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Εθνικός παρέμεινε ουραγός. Τα «Γεράκια» του Διονύση Παναγόπουλου προηγήθηκαν στο ημίχρονο 1-0 με γκολ του Κότσιφα. Ο Διγενής του Θοδωρή Θεοδωρακόπουλου, που είχε δοκάρι στο α΄ ημίχρονο με τον Λιαμπότη, έκανε την ανατροπή στο β΄ μέρος. Ισοφάρισε στο 55΄ με τον Λιαμπότη και ο Σάκης Στροφύλλας λίγα λεπτά μετά έκανε το 1-2. Ο Εθνικός στη συνέχεια έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσουραπά και το τελικό 1-3 σημείωσε ξανά ο Στροφύλλας. Αξιοσημείωτη η παρουσία στον Διγενή του 17χρονου Σωτήρη Γιαννόπουλου από το Μουζάκι, ενός ιδιαιτέρως ταλαντούχου ακραίου μεσοεπιθετικού, που μπορεί να παίξει σε ανώτερες κατηγορίες.