Α2 Εθνική: Ήττα στο φινάλε του Κοροίβου στην Καβάλα-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 23-03-2019 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος ΙΕΚ Σμαρνάκη ηττήθηκε 68-64 στην Καβάλα από την ομώνυμη ομάδα και πλέον έχει μπει για τα καλά σε περιπέτειες καθώς η Καβάλα, που είναι στη ζώνη του απευθείας υποβιβασμού, μείωσε στον ένα βαθμό την απόσταση από την ηλειακή ομάδα.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα (37-38 ημίχρονο). Στις αρχές της δ΄ περιόδου, η Καβάλα ξέφυγε με 11 πόντους (61-50), Λεϊμάνις και Μαραγκάκης από τα 6.75μ. έκαναν την ανατροπή στο σκορ (63-64), αλλά στο τελευταίο λεπτό η ομάδα της Μακεδονίας ήταν πιο ψύχραιμη και πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 37-38, 56-50, 68-64.

Καβάλα: Ερεβμπανάγκιε 2, Χουχούμης 7 (1), Καμάρας 6, Ναούμης 11 (2), Προδρόμου 18 (4), Μπουτερλεβίτσιους 12 (2), Κουμλέλης, Σταματογιάννης, Φλιάτης, Σκλήβας 12, Παπάς.

Κόροιβος: Χείλαρης 10, Καπώνης 2, Λαμπρόπουλος 4, Μαραγκάκης 6 (2), Γκιουζέλης 5, Κάτζος, Τσιάκος 8, Λεϊμάνις 26 (5), Γραβάνης 3, Θεοδωράκος.

Χαρ. Τρικούπης –Ιπποκράτης 94-60

Καβάλα –Κόροιβος 68-64

Ιωνικός Νίκαιας –Ηρακλής 93-81

Πευκοχώρι -Διαγόρας Δρ. 72-79

Καστοριά -Αμύντας 70-65