Α2 Εθνική: Ήττα στην Ελευθερούπολη ο Κόροιβος-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 11-12-2021 | Συντάκτης:

O Κόροιβος ήταν καλός για 25 λεπτά στην Ελευθερούπολη, στο ματς με την ομώνυμη ομάδα και αυτό δεν ήταν αρκετό και ηττήθηκε με 75-65, από μια πολύ καλή ομάδα του πρωταθλήματος, που είναι αήττητη στην έδρα της με πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο Κόροιβος ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 4 πόντους (32-28) και στο 25΄ το σκορ ήταν στην ισορροπία 41-41. Τότε, η Ελευθερούπολη πήγε στο +7 με την συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα (54-47) και στη δ΄ περίοδο δεν υπήρξε αντίδραση από την ηλειακή ομάδα, που ήταν άστοχη στα τρίποντα (3/17 συνολικά), με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να φτάσουν στην επικράτηση με διψήφια διαφορά, 75-65.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 28-32, 54-47, 75-65.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 7, Ναούμης 14 (3), Γοργόνης 7 (1), Παπαδόπουλος 9, Δ. Ερμείδης 3 (1), Σκουλίδας 7 (1), Π. Ερμείδης 3 (1), Πάτρας 11 (1), Κάδρας 2, Μαρίνκοβιτς 12 (1).

Κόροιβος (Δελέγκος): Παπαρέγκας 12, Μίτροβιτς, Ναούμης, Ετζιάκα, Μαστρογιαννόπουλος 5 (1), Κάππος 22 (2), Μιχαλούτσος 5, Μαστόρος, Γκαβασιάδης 6, Τάταρης 15.

Ελευθερούπολη-Κόροιβος 75-65

Καβάλα-Αμύντας 78-69

Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο 70-91

Τρίτων-Πανερυθραϊκός 72-63

Μαρούσι-Παγκράτι 86-74