Α2 Εθνική: Άντεξε 30 λεπτά στην Καρδίτσα ο λαβωμένος Κόροιβος-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 11-01-2020 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος χωρίς τους Ματαλών, Σιγκούνα, Μάινς και Μπεκρή πάλεψε στην Καρδίτσα κόντρα στην ισχυρή θεσσαλική ομάδα, νίκαγε με 8 πόντους στο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε με 95-78 για την 14η αγωνιστική της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Έτσι έχει 6 νίκες και 8 ήττες στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Κώστα Κεραμιδά με 9/20 τρίποντα στο α΄ ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 39-47. Στη γ΄ περίοδο η Καρδίτσα με επιμέρους σκορ 16-6, ισοφάρισε 56-56 στο 26΄ και από κει και πέρα, ούσα πολύ εύστοχη από τα 6.75μ. στο τελευταίο δεκάλεπτο, έφτασε σε διψήφια διαφορά στο 36΄ (85-75) και εν τέλει στη νίκη με 95-78.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 39-47, 68-64, 95-78.

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 8 (2), Γράβας 18 (2), Μπιλλής 10 (1), Παππάς, Κακλαμάνος 25 (4), Σαλάι, Παπαδόπουλος 12, Ερμείδης 12 (2), Θέος 1, Καλλές 9, Τριανταφύλλου.

Κόροιβος (Κεραμιδάς): Χουχούμης 11 (2), Δημητρακόπουλος 7 (1), Χρυσόπουλος 12 (3), Χατζηδάκης 15, Κάτζος 6 (2), Αθανασούλας 14 (3), Μπουγάς, Τάταρης 13 (1).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής τη Δευτέρα.

Καρδίτσα – Κόροιβος 95-78

Αγρίνιο – Ανατόλια 64-66

Διαγόρας Δρ. – Παγκράτι 98-96

Ολυμπιακός – Ψυχικό 65-71

Ελευθερούπολη – Δάφνη Δαφνίου 89-71