A2 ΕΣΚΑΗ: Σταθερά ψηλά το Σ.Ε.Φ.Α. νίκησε και τη Δύμη

Ημερομηνία: 09-01-2019 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. έδωσε συνέχεια στις νίκες στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΗ, επικρατώντας του Α.Ο. Δύμης με 66-56 στο «Αέθλειον». Η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη ήταν μπροστά στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα (33-29 το ημίχρονο) και στην τελευταία περίοδο έφτασε το προβάδισμά της σε πιο ασφαλή επίπεδα. Ήταν η 10η νίκη σε 12 αγώνες για τους κιτρινόμαυρους. Στα δυσάρεστα, ο τραυματισμός του Θοδωρή Μάρκου στο γόνατο, στα μέσα της γ΄ περιόδου.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 33-29, 47-43, 66-56.

Σ.Ε.Φ.Α.: Μασούρας 3, Κορακιανίτης 25 (3), Αγραπίδης, Αρβανίτης, Τσιρώνης 2, Καμίλης 5, Μάρκου, Τατάνης 7 (1), Κουρής 9, Τόγιας 15 (2).

Δύμη: Παλισίδης 8, Σοφιανός, Γκουτσούλας 12, Λαθούρος 2, Κάψαλος, Κεπενός 4, Ζάννης, Δημητρόπουλος 23 (3), Κωστούρος 1, Παπαζαφείρης, Καστελιώτης 6, Κόκκινος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Παρασκευή.