A2 ΕΣΚΑΗ: «Σεισμός» η Ανδραβίδα, ισοπέδωσε τη Γαλήνη!

Ημερομηνία: 15-05-2019 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας ισοπέδωσε τη Γαλήνη μέσα στην Πάτρα, στον πρώτο τελικό των πλέι-οφ της Α2 ΕΣΚΑΗ, με σκορ 73-88 και μείωσε σε 2-1 τη σειρά. Τώρα, αυτή μεταφέρεται στο «Αέθλειον» την Κυριακή, όπου η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει 2-2 και να στείλει τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι στην Πάτρα, εκεί όπου θα κριθεί η άνοδος στην Α1 ΕΣΚΑΗ.

Οι κιτρινόμαυροι, από τη β΄ περίοδο και μετά «πέταγαν» και πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με διαφορά 18 πόντων (33-51)! Στο β΄ ημίχρονο συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Ασταμάτητοι οι Τόγιας, Τατάνης που πέτυχαν 28 και 21 πόντους αντίστοιχα όπως και ο Κορακιανιτης που σκόραρε 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 33-51, 49-69, 73-88.

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Αδαμόπουλος, Ζάγγος 2, Μπαρδάκης 7(1), Μάγκος 8, Καταρτζόπουλος 8(2), Φρούντας 12, Τσιγάρας, Βαλκανάς 3(1), Γιαννακόπουλος 5(1), Αγγελακόπουλος 16(3), Αναστασίου 12, Κωστόπουλος.

Σ.Ε.Φ.Α. (Κουκουζέλης): Μασούρας 4, Κορακιανίτης 20(2), Παλαιολόγος 3(1), Αρβανίτης 1, Τσιρώνης 7(1), Καμίλης 3, Τατάνης 21(1), Κουρής 1, Τόγιας 28(1).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Παρασκευή.