Α2 ΕΣΚΑΗ: Ο Πανωλενειακός νικητής στο ηλειακό ντέρμπι

Ημερομηνία: 28-10-2020 | Συντάκτης:

Ο Πανωλενειακός ήταν ο νικητής στο ηλειακό ντέρμπι της Α2 ΕΣΚΑΗ με αντίπαλο τη Γ.Ε.Π. Ηρακλής στο Κλειστό του Καράτουλα. Η ομάδα του Καράτουλα επικράτησε με 66-56, έχοντας προβάδισμα στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 7 πόντους και στο β΄ μέρος έφτασε σε διψήφια διαφορά, την οποία διατήρησε μέχρι τέλους, με τον φορμαρισμένο Γιάννη Μπεκυρά να πετυχαίνει 21 πόντους και τους Γιώργο Μάρκο, Θέμη Μπαχούρο να προσθέτουν 13. Από τη Γ.Ε.Π. πρώτος σκόρερ ο Σκαλτσάς με 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 31-24, 49-38, 66-56.

Πανωλενειακός: Διαμαντόπουλος 6 (2), Μάρκος 13 (2), Γιαννόπουλος, Μπούκλης 6 (2), Μπεκυράς 21 (2), Β. Παπαδόπουλος 7 (1), Λιαρομάτης, Θ. Μπαχούρος 13.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής: Ρουμελιώτης 6, Μικέλης, Ι. Κωσταρέλλος 5, Μπεκρής 1, Βασιλειάδης 7, Μπότσας 6, Σκαλτσάς 13 (2), Γεωργόπουλος 5, Γ. Κωσταρέλλος 9, Αντωνόπουλος 4.