Α2 ΕΣΚΑΗ: Νέος «περίπατος» στην Πάτρα για τον Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας

Ημερομηνία: 23-01-2019 | Συντάκτης:

Ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας έκανε νέο «περίπατο» στην Πάτρα. Νίκησε με 39 πόντους διαφορά τον Παναχαϊκό (34-73) στο Κλειστό του Προμηθέα κι έκανε το 14 στα 14 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ.

Με 10-16 έληξε το α΄ δεκάλεπτο και 20-36 το ημίχρονο. Με σεμιναριακού επιπέδου άμυνα το σκορ πήγε στο 25-51 στο 30΄. Με όλους τους αθλητές να παίρνουν χρόνο συμμετοχής κύλησε το δ΄ δεκάλεπτο και τελικό σκορ 34-73.

Παναχαϊκός (Χουντής): Αλαφοδήμος 10(2), Τσίρος, Γκοτσόπουλος 6, Λιόλιος Δ 2, Νικολαράς, Μαραθιάς, Καρυστινός 11(1), Λιόλιος Π, Φωτιάδης 3, Γκορτσίλας , Γασπαράτος , Γοργότσης 2.

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας (Κιούφης): Αρβανιτάκης, Παπαγιάννης 6(1), Θεοδωρόπουλος 12(3), Καλιώρας 2, Κιούφης 9(1), Δασκαλόπουλος 6, Αντωνόπουλος 2, Μαντούβαλος 2, Πίκιος 11(1), Αγραπιδάκης 11, Λυμπέρης 12(1).