Α2 ΕΣΚΑΗ: Μεγάλο διπλό για Σ.Ε.Φ.Α., ήττα για Πανωλενειακό-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 14-11-2018 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. του Σάκη Κουκουζέλη πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Αχαιού με 56-58 και παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας πίσω από τους πρωτοπόρους Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας και Γαλήνη. Η ηλειακή ομάδα κέρδιζε με 10 πόντους στο ημίχρονο (19-29), αλλά στο β΄ ημίχρονο ο Αχαιός αντεπιτέθηκε και πήρε προβάδισμα ακόμα και 6 πόντων. Στα τελευταία 3,5 λεπτά, το Σ.Ε.Φ.Α. έσφιξε την άμυνά του, έφερε το παιχνίδι στα ίσα και με καλάθι του Κορακιανίτη 9΄΄ πριν το τέλος πήρε τη μεγάλη νίκη. Στην τελευταία επίθεση ο Μασούρας έκλεψε τη μπάλα… και μαζί το ροζ φύλλο αγώνα!

Φαέθων –Πανωλενειακός 66-50

Ο Πανωλενειακός, χωρίς τρεις σημαντικούς παίκτες τους Κουτσόπουλο, Παλαιόπουλο, Γιαννόπουλο και τον Βλάχο να τίθεται νοκ-άουτ μόλις στο 3ο λεπτό, λόγω τραυματισμού σε δάχτυλο χεριού, ηττήθηκε από τον Φαέθωνα στο Αντίρριο με 66-50. Για τον Φαέθωνα ήταν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 9-14, 33-27, 45-41, 66-50.

Φαέθων (Ζάκκας): Λέτσιος 13 (3),Γιαννακόπουλος 3, Λιοφάγος 8(2),Σολδάτος, Μαργαρίτης 3, Χριστοδούλου 9 (1),Ανδρούτσος 2, Καραμπαμπας, Αδαμόπουλος 19 (1),Μάρκος , Παγώνης, Παππάς 9.

Πανωλενειακός (Λεβεντούρης):  Ρουμελιώτης 7(1),Καραλής, Μπούκλης 2, Μπαχούρος, Διαμαντόπουλος 14, Μπεκυράς 6, Βλάχος, Δανίκας 2, Παπαδόπουλος 19.