Α2 ΕΣΚΑΗ: Μεγάλη νίκη στην παράταση ο Ηρακλής-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 12-04-2022 | Συντάκτης:

H Γ.Ε.Π. Ηρακλής πέτυχε μεγάλη νίκη στην παράταση επί της δυνατής Δύμης, στο Κλειστό της Αρχ. Ολυμπίας, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΗ, με σκορ 89-84 και πήρε βαθμολογική ανάσα μετά τον μηδενισμό της στον αγώνα με τον Κρόνο. Η ομάδα του Γ. Μπεκρή έχανε με 11 πόντους στο ημίχρονο και 15 στο 30΄, αλλά έστειλε το ματς στην παράταση με τον Κοντάρη και εκεί «καθάρισε» ο 16χρονος Γιαννάτος με 7 διαδοχικούς πόντους! Στο άλλο εξ αναβολής ο Πυρσός νίκησε την Ακράτα.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής-Δύμη 89-84

Τα δεκάλεπτα: 20-25, 37-48, 51-66, 77-77 (κ.α.), 89-84 (παρ.).

Γ.Ε.Π. Ηρακλής (Γ. Μπεκρής): Ρουμελιώτης 2, Βακαλόπουλος 16 (1), Κωσταρέλλος 21 (2), Κωνσταντόπουλος 11, Τσίπας, Κοντάρης 16, Πλάγος 3, Δημόπουλος,  Γεωργόπουλος 6, Γιαννάτος 14(1).

Δύμη (Δ. Μαντάς): Σοφιανός 3 (1), Λιάκος, Χρυσανθακόπουλος 40 (5), Στεφανόπουλος 3 (1), Τουμπουλης 6, Ζάννης 8 (2), Τόκας 4, Ρίπι 17 (2), Κεπενός 1, Τζούδας 2.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.