Α2 ΕΣΚΑΗ: Με «σαραντάρα» η 12η νίκη του Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας

Ημερομηνία: 09-01-2019 | Συντάκτης:

Ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας συνεχίζει και τη νέα χρονιά από εκεί που σταμάτησε το 2018! Πέτυχε σήμερα τη 12η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ κόντρα στην Ε.Α. Παραλίας και μάλιστα με 43 πόντους διαφορά (90-47) και με την ψυχολογία στα ύψη θα πάει στο μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής, στην Πάτρα, με αντίπαλο την επίσης αήττητη Γαλήνη.

Συγκεντρωμένος από το πρώτο λεπτό και με δυνατή άμυνα ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και προηγήθηκε 21-8 στο α΄ δεκάλεπτο.

Με όμορφους αυτοματισμούς και ευστοχία από τα 6.75 συνεχίστηκε το β΄ δεκάλεπτο με το σκορ να πηγαίνει στο 46-19.

Ίδιο σκηνικό στο γ΄ δεκάλεπτο με τη διαφορά να φτάνει στο +32, 67-35.
Με όλους τους αθλητές να παίρνουν συμμετοχή και με πολύ καλή εμφάνιση κύλησε το δ΄ δεκάλεπτο, με τελικό σκορ 90-47.

Α.Σ.Σ Αμαλιάδας (Κιούφης): Αρβανιτάκης, Παπαγιάννης 6, Θεοδωρόπουλος 16(4), Καλλιώρας, Κιούφης 9(2), Δασκαλόπουλος 8(2), Αντωνόπουλος 9, Μαντούβαλος 8, Πίκιος 15(3), Αγραπιδάκης 11,Λυμπέρης 8.

Ε.Α.Παραλίας (Αναστασόπουλος): Σιδέρης 2, Κόττας 1,Αντωνόπουλος 11, Βανδώρου 15(2), Κολλιόπουλος 10(3), Μαυροθαλασσίτης 7(1), Αποστολόπουλος, Μάλλιαρης 1, Σταθόπουλος, Φραντζής.