Α2 ΕΣΚΑΗ: Ήττα του Ηρακλή από τα Ροΐτικα

Ημερομηνία: 10-11-2021 | Συντάκτης:

Η Γ.Ε.Π. Ηρακλής ηττήθηκε από την Α.Ε. Ροϊτίκων στο «Γ. Βασιλακόπουλος» με 46-43 και αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της σε πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ. Η ομάδα του Γιώργου Μπεκρή ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα (23-18 το ημίχρονο και 34-31 στο 30΄), αλλά στα τελευταία κρίσιμα λεπτά η πατρινή ομάδα φάνηκε πιο ψύχραιμη και πήρε τη νίκη. Η Γ.Ε.Π. Ηρακλής αγωνίστηκε χωρίς τον Ρουμελιώτη (ίωση), αλλά και τον Αναγνωστόπουλο, που όπως ενημέρωσε η ομάδα του Πύργου λόγω πειθαρχικού παραπτώματος αποτελεί παρελθόν και ο σύλλογος τον ευχαριστεί για την μέχρι τώρα συμμετοχή του.

Τα δεκάλεπτα: 13-4, 23-18, 34-31, 43-46.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής (Γ. Μπεκρής): Βακαλόπουλος, Κωσταρέλλος 14 (1), Λαμπρόπουλος 11 (2), Κοντάρης 12 (1), Πλάγος, Γιαννάτος 6 (2), Γεωργόπουλος, Κάρδαρης, Αντωνόπουλος.

Α.Ε. Ροϊτίκων (Κ. Στούμπανος): Βέργης 10 (2), Δημόπουλος 3 (1), Σταυρογιαννόπουλος, Κυριαζής, Λάππας, Δημητράκης 1, Μωραγέμος 4, Βρακας 10, Γιατράκος 10, Πλέγας 8.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Παρασκευή.