Α2 ΕΣΚΑΗ: Διπλό και στην Κρήνη και 6 στα 6 η Αμαλιάδα

Ημερομηνία: 14-11-2018 | Συντάκτης:

Την 6η σερί νίκη και 3η εκτός έδρας πέτυχε ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας απέναντι στην Κρήνη ’97, με 65-75 . Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ αφού στο 30’ το σκορ ήταν 39-63 .

Με ρυθμό και ωραίο μπάσκετ κύλησε το πρώτο δεκάλεπτο για να βρει τον Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας να προηγείται με 10-24. Ίδια εικόνα στο δεύτερο δεκάλεπτο που έπηξε στο 25-44.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να είναι σοβαρός και ανέβασε την διαφορά στους 24 πόντους στο 30’. Η διαφορά παρέμεινε πάνω από 20 πόντους μέχρι το 37’ για να έχουμε μια γενική χαλάρωση στα τελευταία 3 λεπτά που κατέβασε την διαφορά στους 10 πόντους που ήταν και η μικρότερη στο παιχνίδι.

Κρήνη ’97 (Ξενούλης): Στεφανιδης 2, Μιαούλης , Αγγελόπουλος , Κοντογέωργας 15(3), Αναστασόπουλος 3, Μανωλόπουλος 2,Λιασσας 9, Μωραγεμμος 11, Γεωργακόπουλος 3, Ρούσσος 2, Λαμπρόπουλος 18.

Α.Σ.Σ Αμαλιάδας (Κιούφης): Παπαγιάννης 9, Θεοδωρόπουλος 12(2), Καλλιώρας, Κιούφης 18(2), Δασκαλόπουλος 8(2), Αντωνόπουλος 1, Μαντούβαλος 6, Πίκιος 16(1), Αγραπιδάκης 1, Λυμπέρης 4.