Α2 ΕΣΚΑΗ: Δεύτερη διαδοχική νίκη η Γ.Ε.Π. Ηρακλής

Ημερομηνία: 08-12-2021 | Συντάκτης:

Η Γ.Ε.Π. Ηρακλής πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ, επικρατώντας σήμερα του Σκαγιοπουλείου στο «Γ. Βασιλακόπουλος» του Πύργου με 63-59. Μια νίκη που ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τους Πυργιώτες να παίζουν καλή άμυνα και να φτάνουν στην ανατροπή του σκορ, 59-51, 4 λεπτά πριν το τέλος και εν τέλει στη νίκη με 4 πόντους διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 9-18, 31-31, 44-47, 63-59.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής (Γ. Μπεκρής): Ρουμελιώτης 2, Βακαλόπουλος 9 (2), Κωσταρέλλος 6, Λαμπρόπουλος 18 (3), Γιαννάτος 8, Κοντάρης 8, Πλάγος, Γεωργόπουλος 2, Κάρδαρης 10, Αντωνόπουλος.

Σκαγιοπούλειο (Μιχαλόπουλος): Θεοδωράκης 8 (1), Η. Φωστερης 18, Καντικάκης, Καλογερόπουλος 7 (1), Ζήσης 14, Ζαβέρδας 2, Αντωνόπουλος 2, Τσιρίκος, Χριστοδουλόπουλος 2, Αγγελόπουλος 6.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Παρασκευή.