Α2 ΕΣΚΑΗ: 17 στα 17 ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας, συνεχίζει την προέλαση

Ημερομηνία: 13-02-2019 | Συντάκτης:

Άλλη μια μεγάλη νίκη με 78-40 πέτυχε ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας απέναντι στον Φαέθοντα Αντιρρίου αυτή τη φορά, κάνοντας ένα ακόμα βήμα προς την απευθείας άνοδο.

Χωρίς να δώσει δικαιώματα αμφισβήτησης, στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 26-16 στο 10´ και 50-21 στο 20’. Όμορφο μπάσκετ με πολλά εύστοχα σουτ και ωραίες δημιουργίες σε αυτό το διάστημα.

Συνέχισε σε υψηλούς ρυθμούς στο γ΄ δεκάλεπτο κάνοντας ένα επιμέρους 20-8 γράφοντας στον φωτεινό πίνακα 70-29 στο 30’.

Τελικό σκορ 78-40 με όλους τους αθλητές να αγωνίζονται παίρνοντας πολύτιμες εμπειρίες για τη συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 26-16, 50-21, 70-29, 78-40.

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας (Κιούφης): Παπαγιάννης 7(1), Θεοδωρόπουλος 20(5), Καλιώρας 2, Κιούφης 15(1), Αντωνόπουλος 2, Δασκαλόπουλος, Μαντούβαλος, Πίκιος 13(2), Αγραπιδάκης 8, Λυμπέρης 11.

Φαέθων (Ζάκκας): Λάτσιος 7(1),Μάρκος 5(1), Λιοφάγος 3(1), Στολάκης, Παναγιωτόπουλος 2, Αδαμόπουλος 13(1), Ιωάννου 2, Ανδρούτσος 8, Παγώνης, Τσιφτιλής.