A2 ΕΣΚΑΗ: Η Α.Ε.Λ. πήρε το ηλειακό ντέρμπι-Πάλεψε κόντρα στη Νίκη Πρ. ο Πανωλενειακός

Ημερομηνία: 26-10-2017 | Συντάκτης:

Η Α.Ε. Λεχαινών ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την Αμαλιάδα, το βράδυ της Τετάρτης στο «Αέθλειον», για την 3η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ. Κέρδισε 79-51 καθαρίζοντας το παιχνίδι από το α΄ ημίχρονο, όταν έφτασε στο +20.

Τα δεκάλεπτα : 25-9, 44-24, 60-39, 79-51.

Α.Ε. Λεχαινών: Βαρδίκος 34, Μπακογιάννης, Στριγάς 4, Αναστασόπουλος 2 , Γκούτης 12(2), Λυκούδης 14, Μάρκου, Παλλαδινος 2, Μελιτσόπουλος, Μπαγουλής 5, Στεφανίδης 3, Αντωνόπουλος 3.

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας: Λαμπρόπουλος 10, Κίντος 5(1), Φιλόπουλος, Θεοδωρόπουλος 3(1), Κιούφης20(3), Δασκαλόπουλος 5, Κατσιγιάννης, Μαντούβαλος 4, Αγραπιδάκης 4, Ανδρουτσόπουλος .

Νίκη Προαστείου-Πανωλενειακός  68-52

Ο Πανωλενειακός υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ. Έχασε από την πανίσχυρη  Νίκη Προαστείου με 68-52 στο κλειστό της Ε.Α.Π. , αλλά πάλεψε πολύ το ματς και λύγισε στην τελευταία περίοδο.

Τα δεκάλεπτα:  18-16, 26-30, 43-46, 68-52.

Πανωλενειακός: Θεοδωρακόπουλος 2, Παναγόπουλος, Γιαννόπουλος 5, Μάρρας 6, Παλαιόπουλος 9 (2), Διαμαντόπουλος, Μπεκυράς 8, Βλάχος 6, Κουτσόπουλος 10 (1), Παπαδόπουλος 6.